Indie Oyun İncelemeleri: The Wild Eight

 -THE WİLD EİGHT-


Bu yazımızda sizlerle izometrik bir bakış açısı ve arttırılmış gerçekçi dünyası olan, Indie oyun yapımcısı HypeTrain Digital’ın hem yapımını, hem de yayıncılığını üstlendiği hayatta kalma oyunu The Wild Eight’i inceleyeceğiz.

Oyunumuz uçağımızın düşmesiyle Alaska’nın vahşi, gizemli,soğuk ve ıssız arazilerinde uyanmamız ile başlıyor ve açıkçası bu uçak kazası sadece bir başlangıç. Hızlı öğrenip adapte olmak ve çokça loot yapmak böylesine büyük bir açık dünyada hayatta kalmanızın tek yolu.
The Wild Eight’i Türkçe bir şekilde, hem single olarak yalnız deneyimleyebiliyor, hem de co-op olarak arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. Bu oynanış çeşitliliği ilerleyişinizi ve tercihlerinizi radikal bir şekilde değiştiriyor. Zaman zaman ciddi görev dağılımı yaparak stratejik yaklaştığınız, zaman zamansa ortaya eğlenceli anların çıktığı oyunumuzda 8 karakter mevcut, her biri oyun içinde farklı özelliklere sahip;*ANNA
- Yaptığı tüm malzemeler 2 kat etkili.
*ROBIN
- +%5 Hız, +%Saldırı Hızı, +%5 Menzilli saldırı gücü, +%10 Stamina iyileşme hızına sahip.
*COLE
- +%10 Yakın dövüş saldırı gücü, +%5 Dayanıklılık iyileşme hızına sahip.
*WILLIAM
- +%10 Savunma, +%5 Soğuktan korunmaya sahip.
*CHANG
- Yeni yetenek öğrenme maliyetini %10 azaltır.
*VIVIAN
- +%5 Kritik şansı(Arkadan+%10), +%40 Fazladan odun, +%40 Fazladan maden toplamaya sahip.
*JEFFREY
- Yapılan craft eşyalarında +%25 sağlamlığa sahip olur.
*OLIVER
- %10 Daha az inşaat maliyeti, %10 Daha az craft maliyetine sahip,

ARAYÜZ

Son derece basit ve kullanışlı olan, kendimizi özelleştirmemize göre de değişen ve gelişen bir arayüze sahip.

- Q ve E tuşu ile kamera açısını değiştirebilirsiniz
B tuşu ile inşa edebileceğiniz yapıları ve bu yapıları inşa etmek için gereken kaynakları tek tek görebilirsiniz.
- M tuşu ile haritanızı açıp keşfettiğiniz ya da keşfedeceğiniz alanları, Ana ve yan görevlerin yerlerini görebilir, buna göre ilerleyişinizi planlayabilirsiniz.
- N tuşu ile görevlerinizi ve görev eşyalarınızı görebilir ve değiştirebilir buna göre ilerleyebilirsiniz.
- V tuşu ile sahip olduğunuz giysi, silah veya özel eşyalarınızı görebilir değişiklik yapabilirsiniz.
- X tuşu ile elinizdeki silahlarınızı görebilir veya değiştirebilirsiniz.OYNANIŞ

Anbean takip etmeniz gereken son derece kritik 3 statüye sahipsiniz: Can, Açlık ve Sıcaklık.
Bu statüleri şiddetli şekilde etkileyen doğal çevreniz sizi zorlayacak fakat yakacağınız ateşin yanında inşa ettiğiniz barınak sizi hem güvende tutacak hem de sıcaktan koruyacaktır, Barınağın içindeyken uyuyarak canınızı belirli bir derecede iyileştirebilir ve sonrasında ateşte pişirdiğiniz yiyecekleri yiyerek açlığınızı giderebilirsiniz. Ayrıca yükselttiğiniz seviyeye bağlı olarak da barınağınızda karakterinizi geliştirebilir veya eşyalarınızı depolayabilirsiniz. Taş atıp hayvanları sersemleterek veya tuzak yaparak onları avlayabilir ve karnınızı doyurabilirsiniz. Ayrıca kurtlardan korunmak için onları evcilleştirmeli veya meşale yaparak onları uzaklaştırmalısınız. Aksi halde sadece kaçın! Keşfe çıkarken yanınıza iyileşmeniz için craft eşyaları, Açlık için yiyecek, inşa etmek için de odun ve maden alarak çıkmanızı tavsiye ederim yoksa çok zor dakikalar geçireceğiniz aşikar.Atölyenizde topladığınız lootlar ile craft yapabilirsiniz. Bu sırada karakterinizin giydiklerini geliştirip korunmalısınız da. Sağlığınızı iyileştirmek için şifalı merhem veya türevi eşyalar yapabilirsiniz. Güçlendirilmiş silahlar ile daha büyük avlar peşinde koşmalı veya av olmamak için korunmayı denemelisiniz.Tüm bunları daha iyi yapabilmek için atölyenizi yükseltmeniz gerek, bunun için de madenlerinizi ocakta eritip demir elde ederek atölyenizin seviyesini arttırabilirsiniz. Topladığınız lootları koyacak yeriniz kalmadığında, barınak, atölye ve yerleşim yerlerindeki depolara koyabilir veya sandık yaparak muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca barınağınız ve atölyenizi direkt toplayarak yanınızda taşıyabilir, istediğiniz bir anda da inşa edebilirsiniz. Bu hem oynayışınızı kolaylaştıracak hem de ilerlemenizi hızlandıracaktır. Oyunun ilerleyen safhalarında karşınıza kurt adamlar, ayılar, yetiler, mutantlar gibi beklenmedik ve zorlayıcı düşmanlar çıkıp ilginç durumların içinde bırakacak. Sizi radyasyon hatta ve hatta zaman yolculuğu bile bekliyor olacak. Aslında oyunda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayacaksınız.

Sizleri oyunumuzun sinematik trailer'ı ile baş başa bırakalım;


Oyunun Steam sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca oyun ve inceleme hakkındaki yorumlarınızı da bekliyoruz ^^Yorum Gönderme

3 Yorumlar

Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)