GTA 5 Online'da Nasıl Para Kazanırım?

Gta V Online'da Para Kazanma
Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Grand Theft Auto serisinin son oyunu GTA V, Epic Games tarafından ücretsiz olarak dağıtıldı. Biz de bu yazımızda sunucuları kısa süreli de olsa çökertmeyi başaran bu indirimde oyunu alanlar için bir para kazanma rehberi oluşturmaya çalıştık.

Öncelikle GTA5 Online' a ilk defa girdiğiniz zaman eğer hiç paranız yoksa ( kuponlarla gerçek para karşılığı satın alabiliyorsunuz, eğer almadıysanız) oyunda para kazanmak için hile dışında birkaç seçeneğiniz var:

Gta V Online'da Nasıl Para Kazanılır?


1-Yarışlara Katılmak 

GTA V Araba Yarışı
İnternet üzerinde de çok popüler olan bir seçenek olan yarışlara katılma seçeneği size çok para getirmese de başlangıç için ideal yollardan biridir. Haritada gördüğünüz yarış bayrağı simgelerine ya da araba tekerleği simgelerine giderek katılabilirsiniz.

2- Haritadaki Özel Eventlere Katılmak

Rockstar Games bu özel etkinliklerde yeni başlayan oyuncular için adeta para dağıtıyor. Etkinliklere bir takımla beraber katılırsanız %20 daha fazla puan aldığınızı da unutmayın deriz...3- Heist (Soygun) Yapma

GTA V Heist
Tek başınıza oynuyorsanız serverdan birkaç kişiyle anlaşıp katılabilir ya da arkadaşlarınızı toplayıp girebilirsiniz bunlara. Getirdikleri ödüller gerçekten çok güzel olmakla beraber en çok kazandıranı şarap mahzenini soymak. Gelen paranın takımdakiler arasında bölüşüldüğünü unutmayın...

4- Kendi İşinin Patronun'da Çalışıyor!


 Eğer yeterince paranız varsa artık kendi şirketinizi açabilirsiniz!!! Evet yanlış duymadınız, GTA 5'te gerçekten CEO olabiliyoruz ve oynaması da kazanması da en eğlenceli modlardan biri (benim için tabi ki). 

-Peki şirket nasıl açılır? 
Öncelikle şirket açmak için belli bir sermaye gerekiyor (En az 2M dolar olmalı ancak güncel fiyatlara bakabilirsiniz). Parayı topladım sonra ne yazacağım? İnternete girip kendinize ofis alacaksınız, her bütçeye uygun ofisler mevcut farklarını merak ediyorsanız altlarındaki açıklamada yazıyor (genelde pahallı olanlar daha büyük oluyor). 


Ofisimizi aldık, ona isim verdik. Sırada kendimize bir depo (warehouse) almak var. Bu depo bizim için en önemli kısımlardan biri.Benim size tavsiyem garaj/depo tipini almanız ya da özel depoyu almanız. Bunlar en çok para getirenleri çünkü.

 Peki her şeyi yaptık, para kazanmaya nasıl başlıyoruz? Çok kolay! Ofisinizdeki bilgisayarınızı açıyorsunuz oradan beğendiğiniz işi seçiyorsunuz ve hop! Oldu bile. Tek yapmanız gereken seçtiğiniz işe göre gelen kargoyu (araç/kutu/özel araç) alıp deponuza taşımak. Taşırken peşinize düşenleri de unutmayın derim. 


Aracı depomuza aldık, orada bir güzel modifiye ediyoruz, ki modifiyeye ne kadar para harcarsak o kadar kazançlı bir iş oluyor bizim için, ve sonra satacağımız elemanın yanına doğru yola koyulduk. Tek yapmanız gereken şey kargoya hasar vermemek, ne kadar hasar o kadar büyük kesinti demek bunu unutmayın.İşte artık CEO'sunuz ve kendi paranızı istediğiniz şekilde kazanma lüksüne sahipsiniz.Peki CEO'sunuz ancak arkadaşınızla kazanmak istiyorsunuz, kazanamaz mısınız? Tabi ki kazanırsınız. Tek yapmanız gereken onu işe almak. Oyunda sol üstteki menüyü açıp "Hire Friend" tuşuna bastığınız zaman ona giden teklifi kabul etmesi yeterli. Ve bu sayede hem siz ona düzenli ödeme yaparak para kazandıracaksınız hem de beraber iş yaptığınız için daha fazla para kazanacaksınız... Bizden bu kadar, size ise şimdiden iyi eğlenceler!

Yorum Gönderme

0 Yorumlar