Kenobi Dizisi Neden Ertelendi?


McGregor, kendisi 1999-2005 yılları arasında Star Wars evreninin saygıdeğer Jedi abilerinden Obi-Wan Kenobi'yi canlandıran aktör. Hem de kendi dizisini hak etmiş bir aktör. Disney'in Star Wars'un haklarını satın alıp, yeni üçlemeyi yaptığı zamana kadar pek umut yoktu. Ama Star Wars tekrar ekranlarda popüleritesini kazanınca, Disney kendi platformu Disney+ için bir Obi-Wan Kenobi dizisi yapmaya karar verdi.

İşte Ewan'ın tekrar Obi-Wan'ı oynayacağını açıkladığı o an! Kendisi aynı zamanda birçok röportajda, bu proje için çok uğraştığını, kafalarında da olsa sözleşme gereği bunu gizli tutmak zorunda olduğunu belirtmişti.Dizinin 2020 yılında başlaması gerekiyordu ama hayat ya, aksilik olmazsa olmaz tabiki. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla dizinin ertelendiğini öğrendik hepimiz. Sebebi ise  Lucasfilm Başkanı Kathleen Kennedy'in, dizi için yazılan ilk iki bölümün senaryosunu beğenmemiş olması. Dizinin senaryosunun başında ise Oscar adayı Hossein Amini vardı. Ayrıca dizinin 6 bölüm olması beklenirken, bölüm sayısı 4'e düşürüldü.

Dizinin çekimlerinin önümüzdeki aylarda başlaması ve yine bir aksilik olmazsa 2021'de Disney+ ortamında yayınlanması bekleniyor. Bu sırada ise en azından Ewan McGregor'u Birds of Prey filminde Black Mask olarak izleyebileceğiz. Birds of Prey, 5 Şubat'ta vizyona giriyor.


Yorum Gönderme

1 Yorumlar

Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)